Nasır Tedavi Yöntemleri

Genellikle el ve ayaklarda görülen nasıra neden olan HPV virüsüdür. Nasıra neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Neden olan faktörlerin bilincinde olmak hastalıktan korunmanızda fayda sağlayacaktır. Vücudun kendini dış etkilere karşı korumaya alması ile açıklanan nasıra neden olan unsurları şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • Ayak nasırına yakalanmamak için doğru ayakakkabı tercihi önemlidir. Bir numara dahi büyük olarak alınan ayakkabılarda belirli bir bölgeye baskı uygulanması nasıra davetiye çıkarır.
  • Adım atarken belirli bir yere basınç yapıyor iseniz vücut kendini korumaya alarak sertleşebilir ve ölü deri tabakası haline dnüşerek nasır şeklini alabilir.
  • Bulaşıcı özelllik taşıyan HPV virüsü nasır oluşumunu hızlandırır.
  • Genetik unsurlar nasır vakalarında da karşımıza çıkmaktadır. Ailede nasır geçmi var olan kişilerin vakaya yakalanma ihtimali yüksektir.

Nasır belirtileri arasında görülen derideki sertleşme ilk başlarda önemsiz görülse de ileri seviyelerde şiddetini arttırarak ağrılara neden olabilir. Nasırlı bölgeye temas edilmesi halinde dayanılmayacak sancılara neden olannasır tedavisi için kliniğimize dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz.

Geleneksek Tedavi Yöntemleri Nasır Üzerinde Etkili Mi?

Bitkisel ya da geleneksel metotlar ekonomik ve ev ortamında uygulanabilir algısı yarattığı için hastalara her zaman cazip gelmiştir. Nasır tedavisinde etkili olduğu söylenen; ponza taşı, ananas ve mısır nişastası vakanın neden olduğu reaksiyonları azaltmada etkili olabilir. Fakat bu metotların nasır tedavisinde kesinlikle etkili olmadığını belirtmek durumundayız. Nasır tedavisi cerrahi bir işlem gerektirir ve klinik ortamı şarttır. Kliniğimizde ameliyatsız nasır tedavisi alanında 20 yıllık deneyime sahip olan hekimler tarafından uygulanmaktadır. Bu bağlamda geleneksel metotlara paranızı yatırmamalı; acısız ve kısa sürede sonuç veren tedavi yöntemlerimizden faydalanmak için bizlere başvurmalısınız.

Bize 7/24 Ulaşabilirsiniz

Kliniğimiz hastaları ile tedavi öncesi ve sonrasında iletişim halinde kalarak erişimi en yüksek sağlık kurumları arasında yerini almıştır. Kliniğimizle iletişime geçmek için çeşitli kanalları kullanabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebildiğiniz gibi mail ve Canlı Destek Hattı’nda yazışarak aklınıza takılan tüm soru ve detaylara yanıt bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir