Nasır Nasıl Temizlenir?

Nasır nasıl temizlenir? Sorusu ile internette arama yapan hastalarımıza yardımcı olacak önerilerimizin yanı sıra kliniğimizde uygulanan ameliyatsız nasır tedavisi ile ilgili de bilgi vermek istiyoruz. Nasır aslında vücudun kendini korumaya alması ile ortaya çıkan bir tepkinin sonucudur. Özellikle ayaklarda meydana gelen nasırın nedenleri; uzun süre ayakta durmak, yanlış ayakkabı tercihi ve aynı bölgeye basıncın uygulanmasıdır. Yürüme sırasında ayağın belirli bir bölgesine eğilim gösterilir ve basınç uygulanırsa vücut kendini korumaya alır ve bölge sertleşir. HPV virüsünün neden olduğu nasır tedavisi kliniğimizde mevcuttur. Kısa bir işlem ile nasır köküne kadar giren tedavi tekniğimize aşağıda detaylı olarak yer vereceğiz. Şimdi evde de uygulayabileceğiniz nasır temizleme işlemine yer vermek istiyoruz…İşte nasır nasıl temizlenir sorusuna da yanıt verecek teknikler…

  • Ponza Taşı: Ponza taşı çeşitli aktar ve medikal ürünlerin satıldığı yerlerde bulunan bir üründür. Bu işleme başlamadan önce ayaklarınızı yıkayıp yumuşatmanız önemlidir. Ilık suda beklettiğiniz ayaklarınızı ponza taşı ile iyi şekilde ovmanız durumunda nasır tümseği azalmış ve mikrop barındıran tüm bakterilerden arınmış olursunuz.
  • Mısır Nişastası: Mısır nişastası ayak parmaklarının bulunduğu bölgelerin terlemesi sonucunda oluşan nasır vakasını iyileştirmede etkilidir. Terleme sonucunda meydana gelen nemlilik ayaklarınızda nasırın yanı sıra; kaşıntı, mantar ve soyulma gibi reaksiyonlara neden olur. Mısır nişastası ile yaptığınız bu işlem bölgenin kuru kalmasını ve korunmasını sağlar.
  • Ananas Tedavisi: Toplumumuzda sıklıkla başvurulan ananas ile nasır tedavisi oldukça etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Temin ettiğiniz ananasların soyularak dilimlenmesi ve nasırlı bölgelereyerleştirilmesinin ardından iyi bir şekilde temas etmesi için çorap ya da bandaj kullanılır. Ayaklarınız bu şekilde tam 1 gece bekler. Birkaç seans uygulamasının ardından ayaklarınızdaki nasırın yok olduğunu göreceksiniz.

Ameliyatsız Nasır Tedavisi

Radyo frekans tekniği kullanarak uyguladığımız nasır tedavisi %100 garantili ve en modern operasyondur. Radyo frekans cihazımızdan gönderilen radyo dalgalarının nasıra ve nasır köküne yoğunlaşması ile burada tahribasyona neden olduğunu görürüz. Çekirdeğine kadar temizlenen nasır hayatınızdan çıkar ve siz eski sağlıklı günlerinize geri dönersiniz. Ameliyatsız nasır tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için kliniğimize 7/24 müracaat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir