Murat Molu

Op. Dr.

Murat Molu

Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Murat MOLU 1963 Kayseri doğumludur. Evli iki çocuk babasıdır.

Eğitim hayatına TED Kayseri Koleji’de başlamıştır. Liste hayatını Tarsus Amerikan Koleji’nde 1981 yılında tamamlamıştır. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1988 yılında eğitimini tamamlayarak, Şanlıurfa’da Sağlık Müdür Yardımcısı olarak zorunlu görevini yapmıştır.

Şanlıurfa’da başladığı hekimlik görevinde Ankara Numune Hastenesi’nde genel cerrahi uzmanlığını alarak 1994 yılında Kayseri’de görevine başlamıştır. Bir süre Kayseri’de Başhekimlik ve İl Sağlık Müdürülüğü görevlerini de yürüterek 2013 yılında Kayseri Devlet Hastenesi’nden emekli olmuştur.

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde kısa süre genel cerrahi uzmanı olarak çalışmıştır.

Magnet Kayseri Hastanesi tıbbi direktörlük yapmış, 2016-2017 yıllarında Fethiye Letoon Hastanesi’nde mesleğini sürdürmüştür.

Op Dr Murat MOLU 2019 Ocak itibariyle Climed Kadıköy şubesinde hastalarını kabul etmektedir.

İstanbul Üniversitesi kurumsal iletişim eğitim sertifikası bulunmakta olan Dr.Murat Molu anorektal hastalıklar yanısıra,guatr,meme ve laparaskopik cerrahi ilgilendiği alanlardır.

Fıtık cerrahisine olan özel ilgisi nedeniyle Kanada Ontario Shouldice Hospital’de misafir cerrah olarak bulunmuştur.

Türk Cerrahi Derneği, İstanbul Fıtık Derneği ve Fenerbahçe Spor Klubü Kongre üyesidir.

Op. Dr. Murat MOLU mesleğini ve cerrahiyi bir sanat dalı olarak görmekte ve “ Önce hastaya zarar verme, sonra faydalı ol” ilkesiyle çalışmaktaktadır.
Ktap okumak, müzik dinlemek, perküsyon çalmak ve yüzme hay at tarzını oluşturmaktadır.