Varis Tedavi Hizmetleri

Kadınların Korkulan Rüyası Varis

Yazar 29 Ağustos 2017 Henüz yorum yok

Özellikle uzun süre ayakta kalmayı ya da sürekli oturmayı gerektirecek meslek gruplarında çalışan kadınlarda görülen varis, görsel olarak kadınları mutsuz eder. Dış görünümün yanı sıra tedavi edilmeyen varislerin Venöz Yetmezlik adı verilen daha ciddi bir hastalığa da neden olur.

Genellikle, vücudun en fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis, yalnızca estetik açıdan değil, sağlık açısından da önlem almayı gerektirir. Varis, hormonları nedeniyle kadınlarda erkeklere oranla 4 kat daha fazla görülür.

Hamileliğin son 3 ayında varis görülme sıklığı artar. Çünkü rahimde hızla büyüyen bebeğin kasıktaki toplardamarlara yaptığı basınç, varis oluşumunu kolaylaştırır. Ayrıca annenin hızla kilo alması ve hamilelik hormonlarının damar duvarının genişlemesine yol açması da etkili.

İşi sebebiyle sürekli ayakta kalmak zorunda kalanlarda, örneğin hemşirelerde, kuaförlerde ve tezgahtarlarda daha çok rastlanır. Fazla kilolular, sigara içenler, kronik kabızlığı olanlar, aşırı güneşlenenler, hormon tedavisi görenler, sürekli sıcağa maruz kalarak çalışmak zorunda olanlar.

Varis Şikayetleri

Kılcal varisler genelde görüntü bozukluğu dışında bir yakınmaya yol açmazlar. Ancak damarlar genişledikçe belirgin yakınmalar başlar. Varisi olanlarda, gece krampları, bacaklarda kaşıntı ve şişkinlik olur, ayakta kalınca ağrı başlar. Kadınların, hamilelik ve period dönemlerinde varislerle ilgili şikayetleri artar. Uzun süre ayakta kalma sonrası bacakta ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi oluşabilir. Daha ileri vakalarda ise; özellikle ayak bileği iç tarafında şişme ve deri altında siyaha yakın renk değişikliği görülür. Zamanla bu bölgelerde yaralar oluşabilir.

Varis Tedavi Ücretleri

Varis tedavi ücretleri kliniğimizde cüzi rakamlardan oluşur. Toplumdaki tüm kesimlerin karşılaştığı bir sorun olan varis tedavisi için ülkenin dört bir yanından kliniğimize gelen hastaların ödemelerde zorluk çekmemesi adına SGK ile anlaşma sağlanmıştır. Buna göre varis başta olmak üzere Kalp Damar Cerrahi ve Genel Cerrahi tedavilerinde %50’ye varan bir indirim uygulanmaktadır. Ücretsiz muayene imkanının sağlandığı kliniğimiz ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Haftanın 6 günü hizmet veren kurumumuza telefonun yanı sıra mail ve Canlı Destek Hattı kanallarından da ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52