Ayak Nasırında Etkili Çözümler

Ayak nasırında etkili çözümler adı altında karşınıza çıkan yöntemlere başvurmak size zaman kaybından başka bir şey kazandırmayacaktır. Bu çözüm vaatlerine geçmeden önce sizlere nasırla ilgili kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Büyük bir çoğunluğu ayaklarda çıkan nasırların temelinde vücudun kendini korumaya alması yatar. Nasıl? Diye sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Ayaklarda meydana çıkan nasırın temel nedeni HPV virüsüdür. Virüsün yanı sıra yapılan bazı yanlışlar nasıra davetiye çıkarabilir. Bunlar;

  • Yanlış ayakkabı tercihi (kalitesiz, büyük-küçük)
  • Yürürken ayağın belirli bir bölgesine basınç yüklemek
  • HPV virüsü
  • Genetik faktörler

Nasır vakasının meydana gelmesine neden olan savunmadan şu şekilde bahsedebiliriz. Hareket halinde ayağınızın belirli bir noktasına basınç uyguladığınızda vücudunuz o bölgede savunma gerçekleştirir. Sertleşen deri yüzeyi bunun en büyük ispatıdır. Sertleşen kalın deri tabası ilk başlarda rahatsızlık vermezsek ilerleyen zamanlarda temas edilmesi durumunda ciddi ağrılara neden olabilir. Bu durum hastaların yaşam kalitesinin düşürürken gündelik faaliyetlerin yerine getirilmesi zorlaşır. İşte bu noktada hastalar ameliyatsız nasır tedavisi vaadi sunan bazı doğal yöntemlere başvurabilir.

Nasır Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Nasır bitkisel tedavisi başlığı altında bazı geleneksel metotlardan söz edeceğiz sizlere.. Ponza taşı, mısır nişastası ve ananas kürü ile nasır tedavisi uygulamak isteyen hastalarımıza öncelikle bu yöntemlerin kısmi rahatlık verdiğini sorununun kesin çözümü için asla yeterli olmadığını belirtmek isteriz. Bu nedenle internette görmüş oldukları bu yöntemleri vakanın neden olduğu sancıları dindirmek için kullanabilecekleri fakat nasır bitkisel tedavisi başlığı altındaki geleneksel metotlar ile vakit kaybetmek yerine modern metotları kullanan çağdaş tıbba başvurmalarını tavsiye ederiz.

Radyo Frekansla Nasır Tedavisi

Radyo frekansla nasır tedavisi günümüzde en iyi nasır tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Nedeni ise büyük bir operasyona gerek duyurmadan, hastaya narkoz vermeden nasırı çekirdeği ile beraber tamamen yok etmesidir. Üstelik radyo frekansın kanamayı durdurucu etki sağlaması sayesinde kansız ve ağrısız tedavi mümkün hale gelmektedir. Kliniğimizde uzun yıllardan bu yana uygulanan radyo frekansla nasır tedavisi için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir